Szobafestés lépésről-lépésre: mutatjuk mire figyelj!

Nem gond, hiszem a szobafestést akár mi magunk is elvégezhetjük. Az alábbiakban lépésről-lépésre átvesszük, mire kell figyelni a munka során. Ha Te is tökéletes eredményt szeretnél, olvasd el cikkünket!
Eszközök és anyagok beszerzése
Először is sok időt fogunk a barkácsboltban tölteni. Törekednünk kell a minőségi, megbízható termékek vásárlására. Így lehet tartós és szép az eredmény. Lássuk, mire lesz szükség!
· ecset és henger
· festék
· takarófólia
· csiszolópapír
· maszkolószalag
· gletteléshez szükséges anyag
· glettvas
· létra
A legnehezebb feladat a színárnyalat kiválasztása. Érdemes kis kiszerelést vásárolni, majd otthon egy felületen ellenőrizni a hatást. Előfordul, hogy nem azt látjuk, amit a doboz alapján elképzelünk.
Elpakolás, a bútorok védelme
Lényeges lépés, hogy a bútorokat középre toljuk, s befedjük fóliával. Emellett minden apróbb tárgyat ki kell pakolnunk a szobából. El kell távolítanunk a villanykapcsolókat, a fali dugaszokat, s a csillárt is. A padlót is érdemes lépés- és létraálló fóliával bevonni.
Az ajtó- és ablakkeretek, a lambéria, a parkettaszegély, s más maradó elemek pedig maszkolószalaggal védhetők.
A felület előkészítése
Csak megfelelő alapra tudunk dolgozni. Ezért gyakran tovább tart maga az előmunkálat, mint a színezés.
A tapéta eltávolítása
Akkor van a legnehezebb dolgunk, ha korábban tapéta volt a falon. Ezt benedvesítve spaklival tudjuk leszedni.
Mit kezdjünk a korábbi festékkel?
Alapesetben nincs teendőnk vele. Ha azonban sok réteg van vagy laza, s mállik, akkor csiszolópapírral dörzsöljük le.
Tisztítás
A port, a szennyeződéseket, s a zsírfoltokat is el kell távolítani. Előbbit porszívóval, utóbbit pedig nedves mosogatószeres vízzel tudjuk kezelni.
Glettelés
Előfordul, hogy a falon kisebb-nagyobb javításokat kell végeznünk. Ezt glettanyaggal tehetjük meg, s glettvassal simíthatjuk le.
Alapos munka
A mázolás több részfeladatból áll. Mindegyiket türelmesen és pontosan érdemes végezni.
Alapozás
Már az árnyalat kiválasztásakor a márkához illő alapozót is vegyünk. Az alapozás egységesíti a felületet, csökkenti az igazi festék fogyását a későbbiekben. Vannak faltípusokat, amelyeket nem ajánlott alapozni. Ilyen például a vályog.
Festés
A sarkokkal és a szélekkel célszerű kezdeni. Ezeket kis ecsettel kenjük be, ügyelve arra, hogy nem marad ki rész. Utána jön a mennyezet, s a többi nagyobb felület. Ezekhez természetesen már hengert használunk.
Fontos, hogy a hengert ne mártsuk bele túlzottan a keverékbe. A felesleget pedig tálkába itassuk le. Így elkerülhetjük a csöpögést.
A szélekhez, kisebb részletekhez pedig érdemes ismét az ecsetet elővenni.
Mindezek után valószínűleg szükség lesz még egy réteg anyagra. Ismét a sarkokkal kezdjünk, s így menjünk tovább a mennyezetre, majd a falakra.
Összefoglalás: Otthonod falainak színezése akár családi csapatmunka is lehet. Amennyiben szakember nélkül láttok neki, akkor is érdemes a főbb lépéseket követni. Nem vagy elég magabiztos, hogy mindezt elvégezd? Amennyiben mégis profira bíznád az alkotást, nincs más hátra, mint egy budapesti vagy szentendrei szobafestő megbízása.